Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Günümüzde Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak adına sıklıkla tercih edilen bir yöntem haline geldi. Lazer epilasyon cilde zarar vermeden kıl kökünü ısıyla yok eden bir teknik sayesinde kılın tekrar oluşumunu engellemeyi hedeflemektedir. Bu işlemin yapılması uzmanlık gerektirmesinin yanında tercih ettiğiniz merkezin farklı kıl yapısına cevap verecek donanım ve aygıta sahip olmasına da dikkat etmelisiniz.Bu noktada merkezimizin geliştirmiş olduğu Kombin Lazer Tekniği devreye girmekte. Bu teknik ile birlikte bütün kıl yapılarına uygun cihazlarla yapılan kademeli işlemlerle acısız, ağrısız ve hızlı bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

ACISIZ VE AĞRISIZ EPİLASYON NASIL YAPILIR ?

Acısız ve ağrısız bir işlem sürdürebilmek için öncelikle kalın kıl yapısına uygun teknoloji ile işleme başlanır

Cilt yüzeyi zimmer (soğuk hava ve gaz) ile soğutulur.Zimmer in yetersiz geldiği durumlarda ki bu durumlar kişinin acı eşiğine göre değişkenlik göstermektedir anestezi kremleri ile lokal bir uyuşturma sağlanır.

İlk 3-4 seansta kalın kıl yapısı yok edilir.Bu 3-4 seans sonunda kıl yapısıazalmışve incelmiş hale gelir.

Bir sonraki adımda ise ince kıl yapısına uygun teknoloji ile sonlandırmaya yönelik işlemler yapılarakağrısız ve acısızbir mutlak sonuca erilir.